Google
Google ile KOBİ den Markaya Yolculuk - Bilgeweb İnteraktif Reklam Ajansı

Google ile KOBİ den Markaya Yolculuk

Google ile KOBİ den Markaya Yolculuk

Google ile KOBİ’den Markaya Yolculuk

20.yüzyıla uzay çağı denilirken, 21.yüzyıla reklam ve markalaşma yılı olarak kabul görmekte. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde gerek görüntülü, gerek yazılı olarak reklamlara maruz kalmaktayız, hatta artık bilinç altı reklamları bile yapılmakta. Bu kadar gelişen ve hayatımızın her anına sızan reklamlar, günlük hayatımın artık en önemli haline gelen internette de karşımıza fazlasıyla çıkmakta.

Bugün sizlere dünyanın en büyük arama motoru olarak kabul edilen Google reklamları ve Google reklam stratejilerinden bahsedeceğiz. Google reklamları denilince ilk akla gelen Google Adwords reklamları (Google kelime reklamları) olsa da bir o kadar daha aktif çeşitli reklamları bulunmaktadır dilerseniz sırayla bunları inceleyelim:

1- Google Adwords

En çok bilinen Google Reklam türü olan Adwords’ü basitçe açıklamak gerekirse, belirlediğiniz anahtar kelimelerde, yine belirlediğiniz şehirlerde ve belirlediğiniz saatlerde yapılan aramalarda web sitenizin ilk sayfa ilk sırada reklamlandırılmasıdır.
Örneğin, Ankara’da Google Partner Rozeti taşıyan bir reklam ajansı olun, ve Ankara, Kırıkkale ve Çankırı’da sabah saat 09:00 ile akşam saat 19:00 arasında ‘google reklam ankara’,  ‘Google Partner’, ‘Google reklam vermek’ gibi kelimelerinde reklam verebilirsiniz. Ve bu şehirlerde bu saatler arasında yapılan anahtar kelime aramalarında Google’ın ilk sayfasında web siteniz yayınlanabilir.

2- Google Re-marketing / Re-Targeting (Yeniden Pazarlama)

Diğer bir adıyla bilinç altı reklamcılığı. Basitçe Web tasarımınızı yani web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları takip eden görüntülü reklamlar. Google’a tarafından verilen kodu sitenizin tabanına yerleştirdikten sonra, hazırlamış olduğunuz bannerlar, Google Adsense ile anlaşmalı web sitelerinde kullanıcıyı takip edecektir. Maliyetleri düşük akılda kalıcılığı yüksektir.
Not: Re-marketing reklamlarının aktif olabilmesi için sitenizi 100 tekil ziyaretçi tarafından ziyaret alması gereklidir. Görüntülü reklamlarınız 100.ziyaretten sonra ziyaretçilerinizi takip etmeye başlayacaktır.

3-Google Görüntülü Reklamlar
   Google görüntülü reklam hazırladığınız bannerların belirlediğiniz web sitelerinde(örneğin www.bilgeweb.com.tr) veya grup olarak seçtiğiniz sitelerde(Haber siteleri, bloglar vb...) ya da bütün sitelerde görüntülenmesini sağlar. Etkili bir reklam olmakla beraber hem marka bilinirliğini hem de direk olarak satışları etkiler.

4-Youtube Reklamları
   Adından da anlaşılabileceği gibi Youtube reklamları, video reklamlarıdır. Hazırladığınız videonun ya ilk 5 saniyesinin izletilmesiyle başlayan ya da tamamının izletilmesine olanak sağlayan reklamlardır. Youtube görüntülü reklamlarıyla karıştırılmalıdır, sadece video reklamlarını kapsar bu reklam türü.

5- Google Merchant
   e-Ticaret sitelerinin çok sık uyguladığı reklamlardır. Google’a Bir ürün adı girdiğinizde ürünlerin fiyatları ve satan firmaların web adresleri ile sayfanın en üstünde yan yana yayınlanmasıdır. Tıklanınca da direk ürünün satış sayfasına yönlendirilir.

6- Google Mobil Reklamlar
   Sadece mobil cihazlara verilebilen reklamlardır. Halk arasında cep telefonu reklamları olarak isimlendirilen bu reklamlar sadece cep telefonları değil tabletlerden de gösterim almaktadır.

Unutulmamalıdır ki bu reklamlar birlikte kullanıldığı zaman daha etkili sonuçlar doğurmaktadır. Örneğin re-marketing reklamları, Google adwords reklamları veya görüntülü reklamlar ile desteklenince etkisini artırmaktadır.
 Google reklamları özveri ve bilgi beceri gerektiren bir reklam türüdür. Eğer fazla vaktiniz yoksa veya teknoloji ile aranız iyi değilse Google Partner’i olan bir reklam ajansıyla çalışmanızda fayda var.

Bilgeweb | Google Reklam Partner Google Reklamları En iyi En hızlı Google Reklam Çözümleri 4.8 stars, based on 342 reviews Gerçek Değer : Google Reklam Sorunuz Geçerlilik ) Üretici: Google Reklam Paketleri En İyi Fiyatı Alın!