Google
H Etiketi - H Tagı kullanımında Önemli Noktalar - Bilgeweb İnteraktif Reklam Ajansı

H Etiketi - H Tagı kullanımında Önemli Noktalar

H Etiketi - H Tagı kullanımında Önemli Noktalar

H Etiketi - H Tagı kullanımında Önemli Noktalar

   Daha önceki SEO anlatımlarımızda H Tagının önemini vurgulamış ve H tagının hiyerarşik düzeninden bahsetmiştir. Şimdi gelelim H tagının nasıl kullanılacağına.

Örneğin bir temizlik firmanız var. H1 tagımız Temizlik olacaktır. H2 tagılarıımız ise temel ana başlıklarımız olan Ev Temizli, Ofis Temizliği, İnşaat Şantiye Temizliği, Dış Cephe Temizliği Olacaktır. H3 Tagımız ise ev temizliğinin altında halı yıkama, cam silme, toz alma, yerleri silme, duvar silme ...vb olacaktır. H4 tagımız ise Halı silme altında makine ile Halı Yıkama, Deterjanlı Halı Yıkama, Fabrikada Halı Yıkama olarak adlandırılabilir.

 

H Taglarının (H etiketlerinin) kullanımında önemli İpuçları:

1- H1 Tagı için aynı kelimeleri kullanmayın, her sayfada farklı H1 tagları kullanın.

2- Heading tagına bir link verirken

H Tagı

şeklinde yapmak;

 

kullandığınız anahtar kelime ve yönlendirilen sayfanın SEO çalışması için önemini üst seviyelere çıkaracaktır.

3- H1 tagı ve H2 tagının hatta H2 tagı ile H3 tagının boyutları ve yazı stilleri birbirinden farklı olmalı. yani yazı puntoları birbirlerinden farklı olmalıdır.

4- Google'ı ikileme düşürecek şekilde ardışık olmayan şekilde H Tagı kullanmayınız. yani H1 tagından sonra H3 tagını değil H2 tagını kullanınız.

5- Makalenizi bir e ticaret sitesinin ürün kategorisi olarak düşünebilirsiniz. Ana Kategori yani H1 Tagı (Motorlu Taşıt) H2 tagları yani alt kategorileri (Deniz hava su) H3 tagları yani onların alt kategorileri (Arazi taşıtı, Binek Araç ya da Yelkenli, jet ski ya da Kanatlı hava araçları, pervaneli hava araçları gibi)

Bilgeweb | Google Reklam Partner Google Reklamları En iyi En hızlı Google Reklam Çözümleri 4.8 stars, based on 342 reviews Gerçek Değer : Google Reklam Sorunuz Geçerlilik ) Üretici: Google Reklam Paketleri En İyi Fiyatı Alın!