Google Ads Görüntülü Reklam

Vermek istediğiniz mesajı, görüntülü olarak bir çok web sitesinde reklam vererek görmek istemez misiniz? Genelde gözden kaçan ve pek sunulmayan reklam türlerinden birisidir. Hangi konuya göre tasarlanacağı, ebatının nasıl seçileceği, bütçenin ne olacağı, hangi web alanlarında yayınlanması gerektiği ve bunun gibi bir sürü detayla uğraşmamak için aşağıdaki "Hemen Başvur" butonundan bize ulaşın.

Görüntülü Reklam: Doğru Strateji İle Hedefine Ulaş

Aklınızdan bir şey geçer ya da arama motorunda bir şey aramak istersiniz, nedense tam da aklınızdan geçen şeye yakın bir ürün ya da grubunu ziyaret ettiğiniz web sitesinde, hemen karşınıza reklam bantları şeklinde çıktığınız görürsünüz. İşte buna, Google görüntülü reklam diyoruz. "Bu reklam nasıl veriliyor?" diye kendi kendinize sorduğunuz olmuştur. Bilgeweb reklam ajansı olarak bizimle çalıştığınızda süreçlerin nasıl işlendiğini size kısaca anlatalım: 

Öncelikle reklam bandının hangi ebat ve piksel boyutunda yapılacağına karar verilir.

Reklamın hangi türde mesaj içereceğiyle ilgili bir tasarım oluşturulur.

Hangi lokasyon, popülasyon ve web sitelerde yayınlanacağıyla ilgili hedeflemeler yapılır.

Hedef kitlelerini de belirledikten sonra Google'ın onayına sunulur ve sonra reklamınız yayına verilir.

RE- Marketing (Yeniden Pazarlama) Gerçeği!


Google'da arama yaptığınızda, herhangi bir web sitesine girdiğinizde ya da sanal alemde dolaştığınız her yerde izler bırakırsınız. Sonra sektörle alakalı kelimeler ile arama yapılan kelimeler bir havuzda toplanır. Şirket olarak Re-marketing reklamı vermeye istediğinizde bahsedilen kelime havuzda toplanan bilgilerle belirlenen kelimeler eşleştirildiğinde, artık müşterinin sizin reklamlarınızdan kurtulma şansı 30-120 gün arasında pek te mümkün değil. Haliyle bu yöntem, potansiyel arama yapan, ürünü ve hizmet almak isteyen müşteriyi, satın alana kadar takip etme şansı veriyor. Ayrıca isterseniz Re-marketing reklamı ile müşterilerin sosyal medya hesaplarının ana sayfasında sponsorlu olarak gösterimi yapılabilir. İşin algısı da çok büyük: Zaten satın almaya meyilli müşteri, üstüne her yerde reklamınıza maruz kaldığında "bu firma her yere reklam verdiğine göre, güvenlidir" algısıyla fazla düşünmeye gerek kalmadan ürünüzü satın alabilir. Size güzel bir haberimiz var. Kelime bazlı reklamlarla Re-marketing reklam modelini eşleştirdiğimizde hem daha etkili hem de daha uygun maliyetlerle müşterilerinizi sürekli takip edebilirsiniz. Bu cazip ve pek te bilinip sunulmayan reklam modelinden yararlanmak istiyorsanız sağdaki kısa formu doldurup bize gönderin.

Hemen Başvur


ARA