Google Reklamının Önemi

Google reklamları ile başarı yolunun dikenli kulvarlarında kanatlanın! 21. yüzyılın olmazsa olmaz işletme entegrasyonu internet ve dolayısı ile google reklamları hakkında biraz bilgilendirme yapalım.

Google Reklamının Önemi

Google Reklamının Önemi

Google reklamları ile başarı yolunun dikenli kulvarlarında kanatlanın!

21. yüzyılın olmazsa olmaz işletme entegrasyonu internet ve dolayısı ile google reklamları hakkında biraz bilgilendirme yapalım.

Yeni başlayanlar için google adwords reklamları;

   Google reklamarı, firmanıza yeni müşteriler kazandırmanız ve marka bilinirliğinizi artırma yönünde dünya çapında kabul görmüş en etkili reklam aracıdır. Potansiyel müşterilerinizi yani hedef kitlenizi belirliyebilmeniz ve analiz edebilmeniz açısından en verimli ve etkili reklam aracıdır. Basitçe Google adwords reklamları’nı özetliyelim:

-Örneğin bir rent a car firması sahibisiniz.(araç kiralama işi yapıyorsunuz), firmanız Tunceli, Elazığ ve Malatya'da faaliyet gösteriyor. Araç kiralama hizmetine ihtiyac duyan bir kişi öncelikle çevresine sorar lakin bir çözüm bulamaz ise ilk yapacağı işlem Google'a "araç kiralama" "elazığ araç kiralama" "rent a car malatya" gibi arama kelimeleri yazmak olacaktır.

   Google reklamları tamda burda devre giriyor. belirlediğiniz anahtar kelimelerde google reklam alanlarında yani google'da ilk sayfada olmakiçin google reklamları vermeniz gerekiyor. Dolayısı ile araç kiralama hizmetine ihtiyaç duyan bir kullanıcı Google’a belirlediğiniz anahtar kelimeleri yazdığında sizin Google reklamınızı görecek, dolayısı ile web sitenizi ve web sitenizi ziyaret etmesi sonucunda firma bilgileriniz ile adres telefon bilgilerinize ulaşacaktır. Üstelik bu reklamlar bütçenize göre entegre ediliyor, yani siz 500TL lik reklam vermek isterseniz 500tl lik reklamınız verilir. Sadece bu da değil başka seçimlerde yapabiliyorsunuz. reklamlarınızı sadece hafta sonları, istediğiniz saat aralıklarında, ve istediğiniz şehir ve ilçelere verebilirsiniz, bunlarda maliyetinizi etkileyen faktörlerdir.

Google Adwords reklamlarının istatistiki verileri incelendiğinde reklam verenlerin hem yeni müşteri kazanma oranı hem de marka bilinirliği artırma oranı %70-%80 aralığındadır.

Sizde Google’a reklam vermek için Bilgeweb İnteraktif Reklam Ajansını tercih ederek çok hızlı bir şekilde yeni müşterilerinize kavuşabilirisiniz.


ARA