KOSGEB Reklam ve Tanıtım Desteği

Kosgeb reklam destekleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırlanmış yazımız.

KOSGEB reklam ve tanıtım desteği beraberinde çok önemli kazanımları getirmektedir. Bu durum son zamanlarda KOSGEB reklam desteği konusunun sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak KOSGEB destekleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş bir yelpaze çıkar. Bu aşamada KOSGEB tanıtım desteği de son zamanlarda üst düzeyde bir şekilde ilgi gören destek olarak karşımıza çıkmaktadır. KOSGEB reklam destekleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki destek alanları gibi destekler karşımıza çıkmaktadır;

  • Broşür desteği
  • Reklam desteği
  • Web sitesi desteği
  • E-ticarete yönlendirme desteği

Görüldüğü üzere reklam desteği de KOSGEB tanıtım destekleri arasında yer almaktadır. Burada temel amaç girişimcilerin geniş kapsamlı bir şekilde desteklenmesidir. Kobiler başta olmak üzere çeşitli işletmecilerin de tanıtım desteklerinden yararlandıkları bilinmektedir. Tanıtım destekleri hem ulusal hem de uluslararası platformlarda girişimcilerin kendilerini tanıtabilmelerine olanak tanımaktadır. Böylece girişimcilerin dünyaya açılmaları noktasında önemli fırsatların varlığından da söz edebiliyoruz.

KOSGEB Reklam ve Tanıtım Desteği Şartları Nelerdir?

Günümüz itibariyle KOSGEB reklam ve tanıtım desteği söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı koşullar çıkmaktadır. Bu kapsamda KOSGEB tarafından sunulan destek şartlarını karşılayanların bu tür desteklerden yararlanabildiklerini ifade edebiliriz. İşte KOSGEB reklam desteği şartları;

  • Bir marka tescil belgesine sahip olmak
  • Hazırlanan materyallerin KOSGEB yazısı ve logosunu içermelidir
  • Destek talebi bulunduğunuz ürün ya da hizmetin sunduğunuz hizmetlerle ilgili olmalıdır

Görüldüğü üzere günümüz koşullarında KOSGEB tanıtım destekleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı kriterler çıkmaktadır. Bu kriterleri tam olarak karşılıyorsanız; pratik bir şekilde tanıtım desteği alabilirsiniz. Bir de KOSGEB tanıtım desteğinde şayet yurtdışında reklam ve tanıtım vs yapacaksanız her bir reklam çalışması için alabileceğiniz destek miktarı 5 bin Türk Lirasını geçemez.

Daha Fazla Bilgi İçin
Formu Doldurun;
Biz Size Ulaşalım!

KOSGEB Tanıtım Desteği İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Elbette ki KOSGEB tanıtım desteği almayı istiyorsanız sizden bazı belgeler de talep edilecektir. Bu aşamada tanıtım desteği başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca firma adına düzenlenmiş olan fatura ya da fatura dengi olan bir belge de talep ediliyor. Birde işletmenin ya da girişimcinin SGK ile vergi borcu yoktur yazılı bir belgeyi de teslim etmesi gerekmektedir. Bu evrakların teslim edilmesi sonrasında KOSGEB reklam desteğinin alınması konusunda önemli bir kazanıma sahip olmak da mümkün olacaktır.

KOSGEB Reklam ve Tanıtım Desteğinin Kapsamı Nasıldır?

Günümüz itibariyle KOSGEB reklam desteğinin kapsamı gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı fırsatlar çıkmaktadır. Çünkü KOSGEB girişimcilere özel fırsatlar sunmak konusunda oldukça iddialı bir konumda yer almaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında KOSGEB reklam ve tanıtım desteklerinin kapsamlı söz konusu olduğu zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkmaktadır;

  • Genel reklam giderleri
  • Ürün ya da broşür katalog giderleri
  • Ülke dışında yayınlanan ve dağıtımı yapılan yayınlara reklam verme giderleri

Görüldüğü üzere KOSGEB reklam destekleri söz konusu olduğu zaman farklı alanlarda sunulan destekler karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda genel reklam giderlerine dair destek almak da mümkündür. Yine ürün ya da broşürlere ait katalog giderlerine de destek verilmektedir. Ayrıca ülke dışındaki yayınlara verilen reklamlar için de destek veriliyor.

KOSGEB Reklam ve Tanıtım Desteğinin İşleyiş Süreci

KOSGEB reklam ve tanıtım desteği fırsatlarından yararlanmayı isteyen girişimciler, ilk önce KOSGEB resmi internet sitesine giriş yapmalıdır. Sonrasında burada yer alan formu doldurmalıdır. Daha sonra formu doldurduktan sonra çıktı alarak bu çıktıyla birlikte hizmet merkezine başvuruda bulunmak gerekmektedir.


ARA