Mobil Uygulama Devlet Desteği

Devlet destekli mobil uygulama hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız için hazırlanmıştır.

Mobil uygulama devlet desteği son zamanların önemli destekleri arasında yer almaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda mobil uygulama devlet destekleri son derece popülerdir. Şayet mobil uygulama geliştirmeyi istiyorsanız, karşınıza farklı destek seçenekler çıkacaktır. Esasında bu durum bilgisayar oyunlar için de geçerliliğini korumaktadır. Bu tarz çalışmalar için öncelikli olarak üst düzeyde yazılım bilgisine sahip yetkin personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla mobil uygulama geliştirme sürecinin son derece titiz bir süreci beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada farklı devlet desteklerinden yararlanarak önemli kazanımlara da sahip olmak mümkün olacaktır.

Mobil Uygulama Devlet Desteğinin Kapsamı

Mobil uygulama devlet desteği aracılığıyla satın almanız gereken yazılımlarınızın masrafıyla bu süreçte istihdam edeceğiniz 2 personelin giderlerini karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte bu desteklerle satın alacağınız ya da kiralayacağınız yazılım masraflarının yıllık giderinin yüzde 50’si de karşılanmaktadır. Burada karşılanacak miktarın 50 bin Dolara kadar olduğunu belirtmekte fayda var. Bir istifham edeceğiniz 2 personelin her birinin 25 bin Dolar brüt ücretleri de Mobil uygulama devlet desteğinin kapsamlında karşılanmaktadır

Mobil Uygulama Devlet Desteğiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Şayet mobil uygulama konusunda devlet desteği almak istiyorsanız esasında atmanız gereken adımlar oldukça basittir! Bunun için ilk önce ilgili kuruma başvuru yapmak gerekiyor. Bu aşamada projenin bilgilerini paylaşarak, ön başvuru yapmanız da gerekmektedir. Bu arada her projenin 1 yıl süreyle desteklendiği bilinmektedir. Özellikle mobil uygulama devlet desteğinden yararlanmayı isteyenlerin mutlaka bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmiş olmaları gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin
Formu Doldurun;
Biz Size Ulaşalım!

Mobil Uygulama Devlet Desteğinden Kimler Faydalanır?

Bilişim alanında etkili bir gelişim sürecinin başlatılması amacıyla devlet mobil uygulama desteğini veriyor. Mobil uygulama desteğinden öncelikli olarak bilişim şirketleri yararlanabiliyor. Ayrıca yazılım ve mobil uygulama alanında hizmet sunan firmalarla bilgisayar oyunu ve diğer bililim hizmetleri alanında faaliyet gösteren işletmeler de mobil uygulama desteğinden yararlanabiliyor. Görüldüğü üzere mobil uygulama devlet desteği gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı bir destekleme faaliyeti çıkmaktadır.

Mobil Uygulama Devlet Desteğinin İşleyiş Süreci Nasıldır?

Mobil uygulama devlet desteği için ilk aşama; ön başvurunun yapılmasıdır. Sonraki aşama ön onayı almaktır. Devamında uygulama ya da oyunu geliştirmeye başlamalısınız. Sonrasında da gerekli ödemeleri vs yapmalısınız. Projenizi tamamladıktan sonra sizden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde ileterek, ödeme talep etmelisiniz. Sonrasında da ödemenizi alabilirsiniz.

Ön Onay Başvuru Belgelerinde Neler Var?

Mobil uygulama devlet desteğini almak istediğiniz zaman gayet doğal olarak sizden bazı belgeler talep edilecektir. Bütün bu bilgiler ışığında Mobil uygulama devlet desteğinin ön başvurusu için aşağıdaki belgeler tarafından istenilecektir;

  • Özgeçmişiniz
  • Projenize ait dokümanlar
  • İç pazara yönelik yaptığınız proje örnekleri
  • Daha öncesinde dış pazara yönelik çalışmalarınız
  • İstihdam edilecek personele dair SKG hizmet dökümü
  • Başvurunuzu inceleyecekler tarafında talep edilen diğer belgeler

Görüldüğü üzere mobil uygulama devlet desteği söz konusu olduğu zaman ön başvuru işlemi sırasında tarafınızdan birtakım belgeler istenilmektedir. Bu belgelerin eksiksiz olması kadar doğru bir şekilde doldurulmuş olması da şarttır. Ancak bu sayede mobil uygulama devlet desteğinin pratik bir şekilde alınıyor olması mümkün olacaktır.

Mobil Uygulama Desteği Başvuru Belgeleri

Yazılım ve lisans satın alma giderlerine dair sözleşme mobil uygulama desteğinin belgeleri arasında yer almaktadır. Yine satın alınan yazılım ya da lisanslara dair faturalar da talep edilmektedir. Ayrıca oyun ya da uygulamaya ait örnekle birlikte banka onaylı ödeme belgesi de istenilmektedir. Bir de yine incelemeyi yapacaklarda kimi zaman farklı belgeler de isteyebilmektedir.


ARA