Seo & Sem Danışmanlığı

SEO, (Arama Motoru Optimizasyonu) Google istediği site içi ve dışı 200'e yakın kriteri, uyumlu şekilde bir araya getirmek iken; SEM (Arama Motoru Pazarlamacılığı) ise paralı reklamların tamamını kapsayan çalışmalardır. Aslında bu iki yapı birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Doğal yollardan üst sıralara çıkarma işlemi zaten yeterince karışıkken bir de buna reklam ayar ve stratejileriyle birleştirmek tecrübe isteyen bir iştir. Eğer doğal yollardan üst sıralara çıkmak (SEO) ve bunu sürdürebilir kılmak için reklam vermek istiyorsanız (SEM) aşağıdaki "Hemen Başvur" butonundan bize ulaşın.

KULLANICI DOSTU BİR WEB SİTESİYLE RAKİPLERİNİZİN ÖNÜNE GEÇİN


Web sitemizin diğer ilişkili sayfalarında yazdığımızı tekrar edecek olursak: Google, 2015 Nisan ayında kurulduğu günden beri ilk defa bir kriter değişikliği yaptı. Doğal olarak üst sırada yer almanın ana kriterlerinden biri de; özgün içerik. Özgün içerik, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) için çok önemliyken, SEM (Arama Motoru Pazarlamacılığı) için de bir o kadar önemlidir. İkisi arasındaki bağlantıyı kısaca anlatalım. 

Eğer web sitenizin içeriği zayıfsa:

Google reklam puanınız düşecek; daha fazla harcayacak ama daha az geri dönüş alacaksınız.

Reklamınızın tıklama başı maliyeti (TBM) bir hayli artacak; daha az görüneceksiniz.

Reklam sıralamanız iyi reklam bütçesi harcamanıza rağmen daha aşağılarda yer alacaktır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Google'ın istediği 200'e yakın site içi ve dışı kriteri, süreklilik olan bütüncül bir yaklaşımla yapılan çalışmalar bütünüdür.

SEM (Arama Motoru Pazarlamacılığı) tavsiye ettiğimiz SEO' ya eş vereceğiniz tüm ücretli, kelime bazlı, görsel ve video reklamların tümüne verilen isimdir.

MEVCUT WEB SİTENİZİ TEST EDİN

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEM (Arama Motoru Pazarlamacılığı) birbiriyle alakasız süreçler gibi görünsede; beraber yapıldığında birbirini tetikleyen, ziyaretçi sayısı ve kazancı artıran birleştirici güçlerdir. Bilgeweb ile çalıştığınızda süreçlerin nasıl işlediğini kısaca özetleyelim:

Şirketinize sağlayacağı faydaları listelemek gerekirse:

Min. Maliyet Max. Performans

Reklam puanlarınız yükselerek; daha az harcayarak, daha fazla geri dönüş alabileceksiniz.

Üst Sıralar da Kolayca Olun

Reklamınızın tıklama başı maliyeti (TBM) bir hayli düşeceğinden daha fazla geri dönüş alabileceksiniz.

Yerinizi Koruyun

Reklam sıralamanız doğal olarak artacağından üst sıralara daha az reklam maliyetleriyle gelebileceksiniz.

Marka Bilinilirliğiniz Artacak

SEO ve SEM' in birleşiminden gelen itici güç ile markanız kısa sürede daha bilinir hale gelecek.

Ücretsiz Seo & Sem Danışmanlığı

Eğer yukarıda faydalarını saydığımız kazanımları elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki  "Ücretsiz Analiz Ve Teklif İsteyin" butonuna tıklayıp gerekli bilgilerinizi doldurun size hemen ulaşalım.

Güncel Seo & Sem Makaleleri

Sem Nedir

ARA