Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Google Reklam

Google, bugün dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan arama motorudur. İnsanlar herhangi bir ihtiyaçları, merakları, ilgileri olduğunda Google’a danışarak bilgi ve fikri sahibi olmaktadır. Google’ın bu inanılmaz potansiyelini işletmenizin hedefleri ile birleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Elbette Google Reklamı vererek. İşletmenizi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi anlatan kelimelerde sizi arayanların karşısına ön sıralarda çıkmanın birçok faydası vardır. Bilinirlik, pazardan pay alma, rekabete dahil olma, işletmenizin büyüme hedeflerini gerçekleştirme.. gibi. Ankara’da ve Türkiye’de Google Reklamı verebileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Ancak size istediklerinizi verebilecek olanlar azınlıkta. Bilgeweb olarak 10 yıllık tecrübemizde birçok sektöre Google Adwords hizmeti verdik ve vermeye devam ediyoruz.. Geniş yelpazemiz sizlerin taleplerinizi anlamamızı sağlamaktadır. Google Adwords ile ilgili bilgi ve ortalama fiyat teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgeweb

Google Ads İle Zirvede Yerinizi Alın.

Google Adwords(Google Ads), işletmeniz ile ilgili kelimelerde ön sıralarda çıkmanızı sağlar. Sizi müşterileriniz ile kolayca buluşturan bu hizmet profesyonel ajanslarda yapıldığında başarıya ulaşır. Bilgeweb olarak Google’ın yalnızca belirli ajanslara tanıdığı Resmi İş Ortaklığı yani Google Partner Sertifikasına sahibiz. Google Adwords için öncelikle bir web tasarıma ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Reklamı gören kişilerin detayları incelemek için yönlendirileceği yer web sitenizdir.

Google reklamlarında sizi rakiplerinizden daha az maliyetle öne geçirecek olan en önemli unsur web tasarımınızın niteliğidir.

Google Ads İle Potansiyelinizi Keşfedin

Google kriterlerine uygun, özgün içeriğe sahip, hızlı, alt yapısı gelişmiş ve güvenli bir web sayfası sizin reklamda ulaşmak istediğiniz yerler için minimum maliyet oluşmasını sağlar. Eğer bir web siteniz yoksa Bilgeweb İle Google reklamları vererek potansiyel müşterilerinize ulaşmak için SEO ve Mobil Uyumlu Web Tasarım Kampanyalarından Faydalanabilirsiniz.

Reklam Vermek İçin
Formu Doldurun;
Biz Size Ulaşalım!

Google Ads İle Zirvede Yerinizi Alın.

Google yalnızca kelimeler ile değil hedeflerinize göre şekillenen görseller ve video üzerinde de reklam verebilmenize olanak sağlar. Markanızı Youtube’ta tanıtmak ve bilinirliği sağlamak isterseniz Youtube Reklamları, Haber sitelerinde gezinirken kullanıcıların karşısına çıkmak isteyebilirsiniz Yeniden pazarlama reklamları (re-marketing), Ürünlerinizi pazarlayarak direkt satış yapmak isterseniz E-ticaret Reklamları, İşletmenizin daha çok bilinmesini isterseniz Google Görsel Reklamlar ile hedeflerinize stratejik bir biçimde ilerleyebilirsiniz.

Ege Bölgesi kapsamında Bodrum, Fethiye, Aydın, Manisa ve çevresinde yürüttüğümüz Google ve Sosyal medya reklam çalışmalarımız için daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Arama ağı reklamcılığı da denilen Google Adwords işletmelerin en çok rağbet gösterdiği reklam türüdür. Peki Google Adwords nasıl çalışır, nasıl fiyatlandırılır ve neyle göre ölçülür?

İşletmeniz için Google reklamı vermek istediğinizde ilk olarak işletmenizin anahtar kelimeleri belirlenir. Yani kullanıcılar sizi ne yazdığında görsünler ve ulaşsınlar istiyorsanız ona göre kelimeler seçilir. Anahtar kelime olarak isimlendirilen bu kelimeler profesyonel reklam ekibimiz tarafından sizler için analiz edilirek size uygun bir hale gelene kadar üzerinde çalışılır. Kelimeleriniz belirlendikten sonra, reklam vermek istediğiniz “bölge ve zaman” ile şekillendirilir. Reklam ekibimiz ile görüşerek size ve sektörünüze uygun bir günlük bütçe sınırı belirlenir (Örneğin günlük 50 TL). Profesyonel bir çalışma gerektiren optimizasyon ayarlarından sonra “reklamınız yayında”. Google reklamı vermeye başladığınızda deneyimleyeceğiniz üzere, bu reklam türünün en büyük avantajı maliyet koşullarıdır. Anahtar kelimenizi yazan ve reklamınızı göre n bir kullanıcı eğer sizinle ilgilenmez yani reklamınıza tıklamazsa hiçbir ücret ödemezsiniz. Bakiyeniz tıklama alıncaya kadar panelinizde muhafaza edilir. Harcamalarınız günlük bütçeyi doldurmazsa bakiyeniz bir sonraki güne devreder.

Google Reklamları (Google Ads) işletmenizi büyütmeniz için dijital mecralarda en uygun maliyetli ve en verimli reklamlardan biridir. Bilgeweb olarak Google Adwords’te müşterilerimize reklam ile ilgili tüm detayları takip edebilecekleri şeffaf bir panel sunuyoruz. Bu panelde müşterilerimiz bütçe ile ilgili hareketleri, tıklama ve gösterimleri, tıklama başına ne kadar ücret ödediklerini, reklam bölgelerini ve daha bir çok detayı anlık takip edebilmektedir.

Bilgeweb işletmenizi Google’da üste taşımak için gerekli tüm yetkinliklere sahip bir ajans olarak uygun fiyatlar yüksek müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiştir. Sistemini çok iyi tanıyan, tecrübe sahibi, yüzlerce farklı yapıdaki işletmelerin reklam kampanyalarını yönetmiş sadece “Adwords Sertifikalı Reklam Uzmanları” ile hizmet sunun Bilgeweb’e ulaşmanız yeterlidir.

Günümüzde internetin tüm olanaklarından faydalanmak bir zorunluluk haline gelmiştir. Eğer bir işletmeniz var ve sağlamlaştırmak, büyütmek, daha fazla insana işletmenizi duyurmak için yapacağınız iş reklam vermektir. Reklam vermek için kullanılabilecek yüzlerce mecra ve yöntem bulunmaktadır. Bunların arasından hangisinin size daha uygun olduğunu bilmek ise tam anlamıyla bir profesyonel işidir. Google görüntülü reklam, bugüne kadar muhtemelen sıkça rastladığınız ancak ismini ve çalışma şeklini bilmediğiniz bir reklam yöntemidir. Google kelime ile çalışır, ancak yazılan kelimeler ile ilişkili görsellerin hazırlanması ve kullanıcılara doğru yer ve zamanda sunulması işletmelerin bilinirliğini arttıracaktır.

Hedef kitlenize bir kampanyayı, kendinizi veya ürününüzü görselle daha iyi anlatabileceğinizi düşündüğünüzde bunun nasıl yapılabileceği konusunda kararsız kalmanız mümkün. Önünüze çıkan görsellerin nasıl çalıştığı, nereden ve neye göre oraya yerleştirildiği profesyonel yardım gerektiren bir konudur. Dijital reklam alanında en az bilinen ve sunulan reklam türlerinden biri olan Görüntülü Reklam doğru stratejiler ile oldukça verimli çalışma potansiyeline sahiptir. İnsanların görselliğe olan yaklaşımları okumaya olan yaklaşımlarından daha ılımlıdır, dolayısıyla kendinizi anlatmak veya tanıtmak çoğu zaman göstererek daha kolay gerçekleşir.

Peki bir görselin nitelik ve nicelikleri reklama çıkmasını etkiler mi, sizin hedef kitleniz hangi lokasyonda yoğunluk olarak veya görsel reklamınızı hangi web sitesinde sunmanız daha anlamlı olacaktır?..

Bu gibi sorularınız için Bilgeweb olarak görüntülü reklamlarda nasıl çalıştığımızı kısaca anlatacak olursak:

Görselinizin hangi boyutlarda yapılacağına, nereye yerleştirileceğine hedef ve beklentileriniz doğrultusunda karar verilir.

Reklamın hangi türde mesaj içereceğiyle ilgili bir tasarım oluşturulur.

Hangi lokasyon, popülasyon ve web sitelerde yayınlanacağıyla ilgili hedeflemeler yapılır.

Hedef kitlelerini de detaylandırılarak seçildikten sonra reklam Google'ın onayına sunulur ve onay sonrası reklam yayını başlatılır.

Daha önce bir şekilde web sitenize girmiş bir kullanıcının sonrasında ekranından gelip geçen onlarca görüntü arasında işletmenizi veya ürününüzü unutması muhtemeldir. Kullanıcı size anahtar kelimelerden, reklamdan veya başka bir kanaldan ulaşmış olabilir. Sonuç olarak sizinle ilgilenen bir kullanıcı aslında işletmenizin kaybetmek istemeyeceği potansiyel bir müşteridir. Google reklamlarının bir başka türü olan “yeniden pazarlama” (re-marketing) reklamlarında temel amaç sizinle bir şekilde ilgilenmiş bu kullanıcıyı müşteriye dönüştürerek potansiyelinizi geliştirmektir.

İşletmenizi dijital ortamlarda ziyaret etmiş bir kullanıcının bilgileri basit anlamda bir havuzda toplanır. Bu havuzdaki bilgilerin işlevsel olarak kullanılması işletmenizin yeniden pazarlama reklamlarında karar kılmasıyla gerçekleşir. İşletme olarak yeniden pazarlama reklamlarını vermeyi düşündüğünüzde profesyonel reklam ekibimiz sizin için bu kullanıcı bilgilerini toplar ve reklamınızı kullanıcıyı rahatsız etmeyecek ölçüde aralıklarla başka sitelerde karşısına çıkarır. Burada reklamların bilinçaltına etkisi kullanılmaktadır. Yani yeniden pazarlama reklamları kullanıcıyı başka sitelerde yakalayarak işletmenizle ilgili algısını geliştirir, sizi aklına getirir ve orta vadede tekrar ziyaretini tetikler.

Google adwords reklamı ile birlikte yapıldığında zaten fiyatları oldukça uygun olan yeniden pazarlama reklamının maliyetleri daha da düşer. Aynı zamanda bu iki reklam türünün (google adwords ve yeniden pazarlama ) birlikte kullanılması potansiyeliniz olan müşterinin yani kullanıcının yüksek oranda geri dönüşünü sağlar. Günümüzde gelişkin teknolojilere rağmen bu önemli reklam türü fazla sunulmamakta dolayısıyla da kullanılmamaktadır. Özellikle e-ticaret gibi bir ürün hakkında, bir karar aşaması sırasında yeniden pazarlama reklamlarının kullanımı oldukça etkilidir.

Uygun fiyatlı, doğru stratejiler ile oldukça etkili olabilen ve az kullanılan yeniden pazarlama reklam modelinden (re-marketing) yararlanmak için sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak bilgi ve fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Bu cazip ve pek te bilinip sunulmayan reklam modelinden yararlanmak istiyorsanız sağdaki kısa formu doldurup bize gönderin.

Google'da Olmak İçin

Hemen Reklam Verin

Raporlama

Tıklama başı maliyetinizi de (TBM) süzerek, hangi konumdan; kim, ne kadar, nasıl tıklamış görebileceksiniz.

Analiz

Anlık raporlamalardan; hangi kelimelerin işe yaradığı ya da yaramadığını anlayıp yeni reklam stratejileri geliştirebileceksiniz.

Bütçe

Geçmişe dönük harcadığınız bütçeyi görüp, geri dönüşe rakamlarıyla oranlayarak bütçe verimliliğini ölçebilirsiniz.

Ödeme

Hangi yöntemlerle ve ne kadar ödeme yaptığınızı geçmişe dönük görerek, tam bir muhasebe yapabilirsiniz.

Planlama

Yer, dil, zaman planlarını görülebilirsiniz. (Yayınlama yöntemi, hedefleme, teklif stratejisi, günlük bütçe)

Müdahale

Belirlediğiniz kelimelerin; içeriğini değiştirme, ekleme, çıkarma, reklamı durdurma gibi müdahalelerde bulunabileceksiniz.

Google Reklam

Sıkça Sorulan Sorular

Google Ads Google'ın sunmuş olduğu, reklam verenlerin reklamlarını, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almasını sağlayan bir reklamcılık hizmetidir.

Google reklamı vermek istiyorsanız uzman ekibimiz ile size yardımcı olmak için buradayız. Hedef kitlenize ve bölgenize göre, uygun fiyatlı google reklamlarını sizler için sağlıyoruz.

Google reklamları ücretleri açık artırma modeliyle oluşturulmaktadır. Buna göre Google’da yapılan her arama sorgusu için ayrı ayrı açık artırmalar yapılır, o anda açık artırmaya dahil olan reklam verenler, reklam sıralama puanına göre arama sonuçlarında listelenir. Reklam sıralama puanlarını her bir anahtar kelime için verdiğiniz TBM teklifi ve kalite puanınız belirler. Eğer reklam vermek istediğiniz anahtar kelimede sizden başka açık artırmaya giren reklam veren yoksa belirlemiş olduğunuz maksimum tıklama başına teklifiniz kadar ödeme yaparsınız.

Google Ads reklam gruplarında bir iş telefon numarası içeren ve müşterilerin işletmenize kolayca erişebilmesini sağlayan, bir “Ara” düğmesi sunan Google Ads Telefon Arama Reklamları ile hedeflediğiniz müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Tıklama başına maliyet (TBM) teklifiniz bir tıklama başına ödemek istediğiniz en yüksek tutarı ifade eder. Ama bu durum, belirlemiş olduğunuz tutarı ödeyeceğiniz anlamına gelmez.

Kalite puanları doğrudan tıklama başına maliyetine etki eden bir unsurdur. Eğer kalite puanlarınız yüksekse, iyi bir reklam sıralamasına sahip olursunuz. Hesabınıza eklediğiniz her bir anahtar kelime için ayrı ayrı kalite puanları belirlenir.

Google reklamları ürün ve hizmetleriniz ile ilgili daha çok satış, daha çok telefon araması elde etmenize ya da belirli bir bölgede markanızın görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmanıza olanak sağlar. Üstelik bu süreci ölçümleyip reklamlara ayırdığınız bütçe ile neler elde ettiğinizi net bir şekilde görebilmenize yardımcı olur.


ARA