Bilgeweb Logomuz

Ankara Mobil Uygulama

Ankara Mobil Uygulama

Mobil uygulama kavramı günümüz teknoloji dünyasında akıllı telefonlarda sıkça karşılaştığımız bir kavramdır. Bilindiği üzere bu uygulamalar web sitelerine göre daha kullanışlıdır. İşte tam da bu noktada akıllı cihazlara veya tabletlere dökülen yazılımları bu şekilde tanımlamak mümkündür. Uygulamalar genellikle iOS ve Android işletim sistemine göre tasarlanır.

Artık çoğu marka kendi uygulamasını yaptırarak kullanıcılara ulaşır. Uzman kişiler tarafından yapılan bu uygulamalarda işletim sistemi en önemli noktadır. Çünkü tüm bu uygulamalar işletim sisteminde çalışacak şekilde koda dökülür. Yani kodlama işlemi planlandığı gibi doğru giderse Google Play Store ve App Store’dan kolaylıkla ulaşılabilir. Öyleyse bu uygulamalar nasıl yapılır, avantajları nelerdir? Son zamanlarda sıkça merak edilen bu konuyu sizler için ele aldık.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yapma işlemini kişiler kendi de yapabilir. Ancak bu uygulama bilgi ve deneyim noktasında önemli olduğu için alanında uzman kişileri tercih etmek mantıklıdır. Bundan dolayı tecrübesiz ve bilgisi eksik kişilere yaptırmak süreci kalitesiz ve başarısız kılabilir. Profesyonel anlamda uygulama yapan şirketlerden Bilgeweb isteklerinize göre çalışmalarınızı planlar. Genellikle bu planlama üç adımdan oluşur. Bu üç adımı aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1. Uygulama Oluşturma

İlk olarak bu adımda uygulaması yapılacak olan web sitesinin mobil uyumlu şekilde ayarlanması gerekir. Bundan sonra web sitesi içerikleri uygulama içinde kullanılır. İçeriklerin yerleştirilmesinden sonra tasarıma başlanır. Bu tasarım oldukça önemlidir. Çünkü uygulama tasarımı mobile göre planlanır. Bununla birlikte tasarım; hem estetik hem de kalite açısından kullanıcıların dikkatini çeker.

2. Test Etme

Uygulamanın test adımında birçok test etme aracını kullanmak mümkündür. Bunlardan biri olan MobiRoller ile çalışma test edilir. Uygulamanın sağlıklı ve verimli olması açısından test etme işlemi ara ara tekrarlanabilir. Ancak testi yapılmayan uygulamalar yayındaysa birçok problemi de beraberinde getirir.

3. Uygulamayı Yayınlama

Son adım olarak uygulamayı yayınlama işlemi gelir. Bu adım tüm işlemlerin bitmesiyle ortaya çıkar. Yayınlamaya hazır olan uygulama; App Store veya Play Store gibi mağazalara yüklenir. Yükleme tamamlandıktan sonra yayınlanan uygulama, kullanıcıların kullanması için hazırdır.

Mobil Uygulama Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya ağlarında uzun süre bulunmak faydalıdır ancak getiri bakımından desteklenmesi gerekir. Bu noktada mobil uygulamaları tercih etmek markanıza birçok avantaj sağlar. Bu avantajlara gelin birlikte bakalım:

• Uygulamalar sayesinde yemek siparişi vermek isteyen bir kişi evine en yakın olan şubeye ulaşabilir. Bununla birlikte özel sipariş vererek birçok indirimli seçeneğe de ulaşabilir.
• Uygulamaların sunduğu ödeme seçenekleri zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
• Bilindiği üzere sosyal medyada rekabet oldukça yoğundur. Dolayısıyla promosyon konusunda iletim sağlarken bu işinizi biraz zorlaştırabilir. Ancak uygulamalar için durum böyle değildir. Kullanıcılara bu uygulamalar sayesinde kampanyalarınızı rahatlıkla iletmeniz kolaydır.
• Sosyal medyada gezinirken birçok reklamı görebilirsiniz. Ancak sadece markanıza ait olan bir uygulama ile markanızı kullanıcılara göstermeniz daha avantajlıdır. Böylelikle hedef kitlenizde markanızla ilgilenen kullanıcıları görmeniz de olası bir seçenek olarak karşınıza çıkar.
• Yapılan analizler sonucu uygulamalar sizlere daha gerçek ve işinize yarayacak istatistikleri sunar.
• Birçok sosyal medyada verilerin gizlenme durumu vardır. Dolayısıyla kullanıcı deneyimine ulaşmak bir tık daha zordur. Ancak mobil uygulamalarda durum böyle değildir. Çünkü uygulamalar daha gerçekçi verileri size gösterir. Bilindiği üzere kullanıcı deneyimi birçok hedef kitlesi için oldukça önemlidir. Kişiler bu deneyimlere bakarak markanıza karşı güven duygusunu artırabilir. Bu nedenle gerçekçi verilerle markanıza ait kullanıcı deneyimini daha iyi bir şekilde sunabilirsiniz.
• Uygulamalar sayesinde hedef kitleniz şekillenir ve markanıza bağlı olan sadık müşterilere daha kolay ulaşırsınız.
• Markalaşma süreciniz uygulamalar ile desteklenir ve daha verimli geçer.
• Kullanıcılar anlık bildirimlere zaman kaybetmeden anında ulaşır.
• Satış gibi tüm süreçler kolaylıkla takip edilir ve yönetilir.
• Sosyal medyada gönderiler bazen görünmeyebilir. Çünkü rekabet fazladır ve görünürlük zor olabilir. Ancak uygulamalarda durum böyle değildir. İyi bir bütçeyle görünürlüğü artırmak mümkündür.

Neden Mobil Uygulama?

Günümüzde akıllı telefonlar ve tabletler sıklıkla kullanılır. Hayatımıza girdiği günden beri kullanımı her geçen gün artan cihazlarla birlikte uygulamalar da gelişir. Bu noktada mobil uygulamalar kişiler tarafından tercih edilir ve talep görür. Alışveriş sitelerinden sosyal medya uygulamalarına kadar birçok uygulama mobil uyumlu olarak tasarlanmıştır. Hem hız açısından hem de zaman açısından birçok avantaj sağlayan uygulamaları kullanmak oldukça faydalıdır.

Marka kimliği oluşturmak ve hedef kitleye ulaşmak için bir mobil uygulamanızın olması şarttır. Bu; kolay ulaşılabilirlik sağlar ve güncel kampanyaları aynı anda iletmenize olanak tanır. Tüm bunlarla birlikte satış konusu da ön plana çıkar. Örneğin ürün ve hizmet satışı yaptığınız bir e-ticaret sitenizin olduğunu düşünelim. Bu sitenizin mobil uyumlu olarak tasarlanması ve uygulamaya dökülmesi, bilinirliğinizi artırır. Kullanıcılarla daha iyi bir iletişimde olmanızı ve aradaki bağı güçlendirmenizi sağlar. Verilen istatistiklere göre kullanıcılar yüzde 80’e yakın internetten yaptığı alışverişleri mobil uygulamadan gerçekleştirir. Bu nedenle uygulamalar hem marka kimliğiniz hem de hedef kitleniz için birçok faydayı sizlere sunar.

Uygulama Yapan Şirketler Ankara

Mobil uygulama yapan şirketler Ankara içinde sayısı oldukça fazladır. Bu şirketler arasında adından sıkça söz ettiren Bilgeweb markanızı dijitale taşır. Bilindiği üzere bu uygulamaların kullanımı ve popülerliği yüksektir. Bilgeweb; uygulama hizmetiyle markanız için gerekli olan tüm çalışmaları titizlikle planlar ve yürütür. Bilgeweb ile sizler de sunmuş olduğunuz hizmetleri kullanıcılara ulaştırabilir, sadık hedef kitlenizle aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Varlık 1

SEO danışmanlığı, markaların ve işletmelerin çevrimiçi görünürlüğünü,
performansını ve online varlıklarını iyileştirmeye yönelik hizmetler sunar.

Varlık 2

Dijital çağın rekabetçi ortamında, işletmelerin başarısı artık büyük ölçüde online varlıklarının gücüne ve dijital alandaki rekabetçiliklerine bağlı…

Varlık 5

E-İhracat

E-ihracatın küresel bir pazar yaratma kapasitesi, küçük ve orta ölçekli işletmeler
için büyük bir katkı sunar. Çünkü internet, mekânsal sınırlamaları aşarak

Varlık 6

Dijital Devlet Destekleri

Dijital teknolojilerin hızla geliştiği bir dönemde, işletmeler de teknolojik
altyapılarını güncellemek ve dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak için…

Varlık 7

Yurtdışı Marka Tescil

Yurtdışı Marka Tescil, işletmelerin global düzeydeki itibarının ve ticari
değerinin korunmasında büyük bir öneme sahiptir. Ürün ve hizmetlerini…

İLETİŞİM

Pazartesi - Cuma
09 : 00 - 18 : 00

OFİSLER

Merkez Ofis

İlkyerleşim Mh. 2018 Sk. Ata Sitesi No: 29 Yenimahalle / ANKARA
0 (312) 232 23 50

Teknopark

Cevat Dündar Cd. No: 1 Turuncu Bina 2. Kat 25 Nolu Ofis Ostim / Yenimahalle / ANKARA
0 (312) 232 23 51

Almanya

Sudetenstrasse 61191 Rosbach / GERMANY
+49 15257840084

İngiltere

United Kingdom 82-93 Paul Street London E53A 4NE
(+44) 74 8853 7531

2008 - 2024 - Bilgeweb ve Bilgemedya tescillenmiş markadır.Tüm Hakları Saklıdır.