Bilgeweb Logomuz

Google Reklam Ajansı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Google Reklam Ajansı Nedir?

Google reklam ajansı şirketlerin bütçeleri doğrultusunda en iyi dönüşümü sağlayacak şekilde reklam kurguları oluşturan ve bu reklamların Google arama sayfası başta olmak üzere Google’ın çeşitli platformlarında gösterilmesini sağlayan ajanslardır. Bu ajanslarda alanında en üst seviyede bilgi sahibi olan reklam uzmanları bulunur. Google reklam ajansı ile çalışmaya başlayan müşterilerin dönüşüm oranlarında ciddi bir artış yaşanır. Reklam uzmanlarının gerçekleştirdiği optimizasyonlar sayesinde bütçenin en verimli şekilde kullanılabilmesi mümkün olur.

Google Reklam Ajansı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Google reklamı vermek için ajans ile çalışmanın neden gerekli olduğunu düşünebilirsiniz. Google reklamı verirken ajansla çalışmak birçok avantajı beraberinde getirir. Bu sayede bütçenizi aşmadan daha yüksek ROI (yatırım getirisi) ile reklam vermeniz mümkün olur.

Uzmanların Deneyimlerinden Faydalanırsınız

Reklamınızı ajans ile verdiğinizde ajans bünyesinde bulunan reklam uzmanları tarafından en gelişmiş optimizasyonlar yapılır. Sektörde uzun yıllar tecrübe sahibi olan uzmanlar internet sitenizi derinlemesine inceler ve rakiplerinizi analiz eder. Sonrasında size yarar sağlayacak, dönüşümlerinizi artıracak ve aradığınız kitlenin istediğiniz hedefleri tamamlamasına yardımcı olacak anahtar kelimeler üzerinde çalışma yürütür. Uzman bakış açısıyla reklamlarınızı iyileştirmek ve daha büyük kitlelere ulaşmak çok daha kolaydır.

İşinize Ayıracak Daha Fazla Vaktiniz Olur

Reklam stratejisi belirlemek, kampanyaları kurgulamak ve reklamı düzenli olarak takip etmek çok uzun bir süreçtir. Alanında uzman kişilerle çalışmazsanız işler çok daha karmaşık bir hale gelebilir. Ayrıca reklamla ilgili süreçlere harcamanız gereken süre de zaman kaybına neden olur. Reklam ajansı ile çalıştığınız zaman tüm süreci uzmanlar yönetir. Böylece tamamen işinize odaklanabilirsiniz.

Reklam Alanındaki Yol Haritanızı Belirlemenize Yardımcı Olur

Google’da reklam verirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta strateji belirlemektir. Tam olarak hedef belirlenmeden, ilgili site ve rakipleri analiz edilmeden yapılacak reklamın başarıya ulaşması çok zordur. Google reklam ajansları uçtan uca reklam çözümleri sunar. Dolayısıyla reklamın stratejisinin belirlenmesinden yayınlanmasına kadar olan tüm süreç ajansın kontrolü altındadır. En doğru stratejilerin belirlenmesiyle birlikte reklamın başarılı olması da kaçınılmaz hale gelmektedir.

Google Partner Ajansı Neden Diğerlerinden Farklıdır?

Google hesabı olan her kişi veya kurum Google reklamı verebilir. Ancak bir ajansın Google Partners programına dahil olması belirli şartlara bağlıdır. Üst düzey uzmanlara sahip, belirli bir bütçenin üstünde reklam harcaması gerçekleştiren ve reklamlarını çok iyi optimize eden ajanslar Google partner ajansı olma hakkına sahip olur.

Reklamların Sorunsuz Şekilde Yayınlanmasını Sağlar

Reklam verirken bütçe, anahtar kelime veya çeşitli optimizasyonlarla ilgili olarak yaşanabilecek sorunlar Google reklam ajansı ile kolayca çözüme kavuşturulur. Bunun başlıca nedeni Google’ın partner programına dahil olan ajansların Google ile ortaklaşa bir çalışma yürütebiliyor olmasıdır. Bu ajanslar gerektiği durumda Google müşteri hizmetleri ile çok kolay şekilde iletişime geçebilir, optimizasyon konusunda fikir alışverişinde bulunabilir ve olası sorunları hızlıca çözebilir.

Daha Gelişmiş Analizlere Erişebilir

Google partneri olan reklam ajansları bireysel hesaplara göre daha fazla öngörüye sahiptir. Çünkü global tüketici analizlerini görüntüleyebilir ve bu analizleri reklam verilecek site için değerlendirerek daha iyi optimizasyonlar geliştirebilir. Reklam sektöründe nitelikli verilerin büyük önem taşıdığını göz önünde bulundurduğumuzda partner statüsündeki reklam ajansları bu alanda avantajlıdır.

Promosyon Teklifleri Sunabilir

Partner ajansların öne çıkan avantajlarından biri de promosyon teklifleri sunabilmesidir. Google’ın sağladığı imkanlar neticesinde belirli miktarda bütçe yüklemelerine promosyon olarak fazladan bütçe verilir. Bu sayede müşteriler bütçelerine ek olarak sunulan promosyon bütçeyle reklam vermeye devam edebilirler.

Google reklam ajansı ile çalışmak ve reklamlarınızı geniş kitlelere ulaştırmak mı istiyorsunuz? Hemen teklif almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Varlık 1

SEO danışmanlığı, markaların ve işletmelerin çevrimiçi görünürlüğünü,
performansını ve online varlıklarını iyileştirmeye yönelik hizmetler sunar.

Varlık 2

Dijital çağın rekabetçi ortamında, işletmelerin başarısı artık büyük ölçüde online varlıklarının gücüne ve dijital alandaki rekabetçiliklerine bağlı…

Varlık 5

E-İhracat

E-ihracatın küresel bir pazar yaratma kapasitesi, küçük ve orta ölçekli işletmeler
için büyük bir katkı sunar. Çünkü internet, mekânsal sınırlamaları aşarak

Varlık 6

Dijital Devlet Destekleri

Dijital teknolojilerin hızla geliştiği bir dönemde, işletmeler de teknolojik
altyapılarını güncellemek ve dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak için…

Varlık 7

Yurtdışı Marka Tescil

Yurtdışı Marka Tescil, işletmelerin global düzeydeki itibarının ve ticari
değerinin korunmasında büyük bir öneme sahiptir. Ürün ve hizmetlerini…

İLETİŞİM

Pazartesi - Cuma
09 : 00 - 18 : 00

OFİSLER

Merkez Ofis

İlkyerleşim Mh. 2018 Sk. Ata Sitesi No: 29 Yenimahalle / ANKARA
0 (312) 232 23 50

Teknopark

Cevat Dündar Cd. No: 1 Turuncu Bina 2. Kat 25 Nolu Ofis Ostim / Yenimahalle / ANKARA
0 (312) 232 23 51

Almanya

Sudetenstrasse 61191 Rosbach / GERMANY
+49 15257840084

İngiltere

United Kingdom 82-93 Paul Street London E53A 4NE
(+44) 74 8853 7531

2008 - 2024 - Bilgeweb ve Bilgemedya tescillenmiş markadır.Tüm Hakları Saklıdır.