Sosyal Medya Tasarım

Sosyal medya, artık şirketlerin olmazsa olmazı bir mecra ama herbirinin de kendine has bir ruhu ve kuralları var. Aralarındaki fark ve ilişkileri iyi ayırt edip, ona göre strateji gütmek; işin hem en zor, hem de en can alıcı kısmı. Sadece; "biz de burada varız veya olmak zorundayız" psikolojisiyle varolunacaksa; şirket imajınıza zarar verebilirsiniz. Eğer siz de her bir sosyal medya platformunun ruhuna uygun stratejilerle, yeni kitlelere kolayca ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki "Hemen Başvur" butonundan bize ulaşın.

Şirketler İçin Sosyal Medya

Her sosyal medya mecrasının kendine has kuralları var. Mesela instagram. Fotoğraf temelli bir platform; tek bir kare fotoğraf ya da görselle derdinizi anlatabilmeniz lazım. Hangi renkler hangi duygulara hitap edecek, hangi zamanda hangi paylaşımın olması lazım, özel günlerde neler vurgulanmalı vs. Sadece görsellerle, sürekli kayan bir ekranda, saniyelik dikkati çekebilecek aykırı tasarımlar; kendi içinde bir bütün içermeli. Facebook vb. diğer mecralarda da temel yanılgı; "paylaş gitsin" kolaylığında görüldüğünden; işler zamanla sarpa sarabilir. Sosyal medya tasarım ve paylaşımlarınızı yaptırmak için Bilgeweb ile çalıştığınızda süreçlerin nasıl geliştiğini kısaca özetleyelim:

    Öncelikle şirketinizin hangi mecra(lar)da bulunmasının uygun olduğu belirlenir.

    Mecranın yapısına uygun; teknik, görsel tasarım ve paylaşım planlaması yapılır.

    Etiket kullanılan mecralarda; hangi görsele, hangi etiketlerin gelmesi gerektiği belirlenir.

    Paylaşım sıklığı ve günleri belirlenip, günü geldiğinde oluşturulan görseller paylaşılır.

    Takipçi sayılarının artması için çeşitli teknik görsel ve fikir çalışmaları yapılır.

    Marka algısını oturtturabilmek için mecraların ruhuna uygun pazarlama stratejisileri oluşturulur.


Ülkemizde, 50 milyon aktif kullanıcısı olan sosyal medyada artık doğru stratejilerle yer alabileceksiniz.


Hangi mecranın ne işe yaradığını görüp, karşılığında; nasıl konumlanacağınızı belirleyebileceksiniz.


Marka algısına katkı sağlayan; olumlu geri dönüş ve bununla eş zamanlı takipçi sayısının arttığını görebileceksiniz.

Facebook

Banner Tasarımları

Facebook, artık dünyada 1 milyar kullanıcısı olan bir mecra. Rakam belki büyük ama Facebook'un da kendine ait pek te bilinmeyen paylaşım kuralları var. Bilgeweb olarak, tecrübemiz ve tasarımlarımızla, şirketinizin marka algısını kısa sürede oluşturup, yeni müşterileri kitlelerine ulaşmanıza destek olalım.

Özgün Tasarımlar

Konsept Tasarımlar

Kreatif Tasarımlar

Instagram

Banner Tasarımları

Çarpıcı görsel tasarımların ön plana çıkmak zorunda olduğu sürekli kayan bir ekranda, binlerce tasarımın saniyelik dikkatle incelendiği düşünüldüğünde, şirket hesabınızın anlık fark edilmeniz zor iş. Bilgeweb olarak, çarpıcı tasarımlarla, anlık fark edilerek; markanızın mesajının kolayca iletilmesi tecrübemizle katkı yapalım.

Özgün Tasarımlar

Konsept Tasarımlar

Kreatif Tasarımlar

HEMEN BAŞVUR TIKLA ARA